© 2019 Bane Roco


Avaleht | Sisukord | 
Tel.  +372 600 7764 +372 600 7763
 


Nagu praktika on näidanud, rõhuv enamus turbiinide "purunemistest" on põhjustatud seikadest, mis pole seotud olnud turbiini endaga. Ülimalt oluline on kindlaks teha purunemise põhjused ENNE uue turbiini paigaldamist.  

4 põhilist turbiini purunemise põhjust:

1. Õli on must

Saastumine mikroosakestega Visuaalselt saastumine ei ole märgatav, kuid põhjustab laagrite kulumist, kuid ka kuullaagri äärte mahahõõrdumist


Saastumine suurte osakestega põhjustab sügavaid kriimustusi. Südamiku võll ja korpus kahjustuvad vähem, mis on seletatav sellega, et need on valmistatud kõvemast materjalidest.

 

 

2. Määrdeaine ebapiisavus

Ebapiisav õli pealeandmine (näiteks kui õlikanalid on ummistunud kattematerjali osakestega) annab iseloomuliku tulemusena tugeva värvimuutuse laagrite kontaktkohtadesKeemiline saastumine Kutsub esile tugeva kulumise ning laagrite ja võlli ülekuumenemise. Visuaalselt ei erine kahjustused peaaegu üldse ebapiisavast määrdeainest põhjustatud kahjustustest. Põhiliseks seda liiki rikete põhjuseks on kütuse sattumine õlisse, mis toob kaasa viimase määrdeomaduste halvenemise.

 

3. Ekstreemsed tööreþiimid  

Kiiruse ja / või koormuse piiride ületamine toob kaasa laagrite kontaktpindade ülekuumenemise, aga samuti ka õli põlemise. Võllile tekivad kõrbemisjäljed. Ka kompressori tigumehhanismi tagumisele osale moodustub nõgi. Kompressori tiiviku tagumine osa kattub samuti nõega ning deformeerub. mõningatel juhtumitel võivad tiiviku labadelt tükid lahti murduda.

 

 

4. Kõrvaliste esemete turbiini sattumisest tekkinud kahjustused

Kõva võõrkeha - kompressor Vigastuse tekitab võõrkeha sattumine kompressorisse. Kompressorisse sattunud keha põrkub kompressori
sissevooluava seintelt, põhjustades tõsiseid vigastusi. Sool ja liiv põhjustavad tugevat erosiooni ning labade vigastusi.  Pehme kõrvaline ese Pehmete võõrkehade nagu paberitükikeste või tekstiili kiudude sattumine turbiini põhjustavad labade deformatsiooni (painded tahapoole) ning neist metallitükikeste lahtimurdumist.Kõva võõrkeha - turbiin Võõrkeha, kui see satub turbiini, tekitab tiiviku labadel iseloomulikke vigastusi. Isegi sellised väikesed objektid, nagu roostetükikesed võivad tekitada tõsiseid purustusi tiiviku väga suure pöörlemiskiiruse tõttu. 

<<   publikatsioonide nimekiri